Присвоєно народне звання «Берегиня України»

У офіційному будинку прийомів ДУС Офісу Президента України професору, завідувачу кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Світлані Совгірі вручено орден і почесні грамоти «За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпеченні розвитку і процвітання держави, сумлінну працю, високий професіоналізм, незламний патріотизм, любов до України та створення її позитивного іміджу» та «За активну життєву позицію та сумлінну працю в ім’я розвитку української держави» за підписами першого Президента України Леоніда Кравчука та очільника держави у 2005-2010 роках Віктора Ющенка.

Довідково. Всеукраїнський проект «Берегиня України» започатковано за підтримки та участі Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських і міжнародних громадських об’єднань з метою гідного представлення та об’єднання українських жінок, які присвятили своє життя боротьбі за кращу долю України, відродженню, звеличенню нашої рідної Батьківщини добрими справами.

Наукові відкриття починаються із лабораторних досліджень

Викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання Олександр Мельник та Сергій Галушко здійснили аналіз існуючих методик нейтралізації ртуті та її небезпечних парів. На основі аналізу, у лабораторних умовах провели хімічний експеримент з утворення сполук з якими ртуть утворює амальгами, застосували способи розчинення ртуті у кислотах та інші способи нейтралізації (демеркурізації) ртуті та її шкідливих парів, від найбільш простіших і не дорогих, до більш складніших та матеріально затратних.

Отримані очікувані результати дослідження знайшли відображення у науковій публікації, поданій до друку у науковометричну базу Scopus.

Бажаємо науковцям подальших експериментальних результативних досліджень.

ПЕРЕМОГА ХІМІКІВ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ

Нещодавно, на базі Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини проходив ІІ тур Всеукраїнського Конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей «Методика навчання природничо-математичних дисциплін» (методика навчання хімії). У конкурсі взяли участь представники різних ЗВО України.

Приємно, що здобувач ІІІ курсу освітнього ступеня бакалавр спеціальності 014.06 Середня освіта (Хімія) Наталія Кравченко отримала диплом ІІІ ступеня, вітаємо її та її наукового керівника, професора Світлану Совгіру з перемогою.

 Бажаємо творчого натхнення та подальних наукових здобутків.

Весняна акція «За чисте довкілля» на агробіостанції

Початок весни спонукав до здійснення природоохоронних акцій та екологічних заходів. Уманською міською радою з 26 по 29 квітня започаткована весняна акція «За чисте довкілля», яка проводиться в рамках Всеукраїнської щорічної акції з благоустрою. Не залишилися осторонь викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання Роман Подзерей, Святослав Мандебура, Володимир Вітенко, Віталій Гончарук, Тетяна Марочкіна, лаборант Вадим Волощук. На агробіостанції УДПУ учасниками акції організовано роботу на алеї бузків, закріплених за кафедрою та інших ділянках, які потребували термінового облагородження.

Дякуємо декану факультету за сприяння у проведенні природоохоронної акції. Сподіваємося на гарну квітучу алею чарівних, запашних і пишних кистей бузку.

Глобальна екологічна акція «Озеленення планети»

20 квітня викладачами кафедри хімії, екології та методики їх навчання (Володимиром Вітенком, Віталієм Гончаруком, Романом Подзереєм, Святославом Мандебурою, Тетяною Марочкіною) організовано екологічну акцію «Озеленення планети». В рамках заходу здійснено формуючу обрізку цінного інтродуцента платана західного (Platanus occidentalis L.). Ця акція спрямована на покращення естетичного стану прилеглої території університету де відображається та популяризується професія «Еколог».

The Best European Practices for the «Water Security» Platform to Achieve the Goals of Sustainable Development

З 1 лютого по 14 квітня екологи університету (професор Світлана Совгіра, доцент Наталія Душечкіна, здобувачі-екологи А. Франко, А. Гарнага, Л. Кучер, Я. Ляховський) взяли участь в Міждисциплінарній Європейській студії «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів задля досягнення цілей сталого розвитку» у рамках Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне у форматі ZOOM.

Проект включав 11 модулів, у ході яких розглядалися проблеми питної води, малих річок, законодавства в галузі водних ресурсів тощо. За результатами участі у проекті екологи отримали сертифікати на 40 академічних годин (1,3 кредити), додатки до них та відповідні інформаційні матеріали.

Участь екологів у тренінгу «Екологічна безпека підприємства»

16-19 березня викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання (професор С. Совгіра, доцент Н. Душечкіна, викладач С. Мандебура) брали участь у тренінгах циклу «Екологічна безпека підприємства». Розглядалися питання: вимоги до створення ЛОС, досвід впровадження високотехнологічного та енергоефективного обладнання очистки стічних вод, встановлення нормативів гранично-допустимих викидів забруднюючих речовин із стаціонарних джерел та ін. Участь у тренінгах стала можливою на основі заключеної угоди про співпрацю між Професійною Асоціацією Екологів України та нашим університетом.

Екологічна конференція в Національному природному парку «Камелюкове Поділля»

Нещодавно в НПП «Кармелюкове Поділля» відбулася науково-практична конференція учнівської молоді «Природно-заповідна спадщина Південно-Східного Поділля». Учасниками і співорганізаторами конференції виступили екологи нашого університету. Завдяки активним екологам (викладач Святослав Мандебура, здобувачі Ліля Бузань, Лариса Кучер) стало можливим проведення конференції в Zoom.

Із вітальним словом виступили директор національного парку Олександр Романчук, професор Вінницького державного педагогічного університету ім. Михайла Коцюбинського Анатолій Гудзевич, професор нашого університету Світлана Совгіра.

На конференції розглядалися актуальні проблеми збереження природних ландшафтів, біорізноманіття та аналіз найбільш поширених екологічних проблем.

Проведення конференції стало важливою подією в житті НПП «Кармелюкове Поділля» та Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, яка є беззаперечним внеском у процес наукових досліджень, ставить стимули для подальшої плідної роботи.

Виховний захід до Дня Героїв Небесної Сотні

Сьогодні студенти — екологи та хіміки під керівництвом викладача Віталія Гончарука та доцента Володимира Вітенка кафедри хімії, екології та методики їх навчання взяли участь у виховному заході приуроченому Дню Героїв Небесної Сотні. Захід передбачав ушанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції Гідності, захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини.

Довідково

20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Цього дня вшановується пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави. Більшість із них віддали своє життя під час подій Революції Гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), інші загинули пізніше – у березні та квітні 2014 року, захищаючи ідеали демократії, обстоюючи права та свободи людини, європейське майбутнє України.