Архив автора

Онлайн-інтенсив «Утворення відходів у діяльності підприємств»

В рамках угоди про співпрацю з Міжнародною асоціацією екологів України викладачі-екологи Світлана Совгіра, Наталія Душечкіна, Роман Подзерей взяли участь у онлайн-інтенсиві «Утворення відходів у діяльності підприємств».

Розглядалися такі питання: актуальні питання поводження з відходами на підприємстві, розбір вимог по галузях, віднесення відходів до класу небезпеки, паспортизація відходів тощо.

Отриману інформацію викладачі використовуватимуть в освітньому процесі у ході читання дисциплін «Утилізація відходів та використання вторинних ресурсів», «Екологічна стандартизація та сертифікація», «Управління природоохоронною діяльністю», «Природоохоронне законодавство та екологічне право».

International Summer School «The Best European Practices for the Water Security»

17-18 червня у рамках проєкту програми ЕРАЗМУС+Жана Моне викладачі природничо-географічного факультету (на чолі із деканом Валерієм Миколайко, завідувачем кафедри хімії, екології та методики їх навчання Світланою Совгірою) та студенти-екологи взяли участь у Міжнародній Літній Школі «Кращі Європейські практики з безпеки водних ресурсів» задля досягнення цілей сталого розвитку

У ході засідань школи учасники мали змогу ознайомитися із сучасними викликами в галузі екологічної безпеки водних ресурсів, водними екосистемами національного природного парку «Бузький Гард», оперативним екологічним моніторингом водного середовища, характеристикою водних ресурсів України на основі бази даних глобальної інформаційної системи FAO, сучасними методамим обґрунтування санітарно-екологічних попусків з водосховищ тощо.

Друга частина міжнародної школи проходила у вигляді круглого столу у формі дискусії.

За результатами роботи школи учасники отримали сертифікати на 18 академічних годин. Примітним є участь професора Світлани Совгіри у колективній монографії «Water Security»

Присвоєно народне звання «Берегиня України»

У офіційному будинку прийомів ДУС Офісу Президента України професору, завідувачу кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини Світлані Совгірі вручено орден і почесні грамоти «За активну громадську позицію, вагомий внесок у забезпеченні розвитку і процвітання держави, сумлінну працю, високий професіоналізм, незламний патріотизм, любов до України та створення її позитивного іміджу» та «За активну життєву позицію та сумлінну працю в ім’я розвитку української держави» за підписами першого Президента України Леоніда Кравчука та очільника держави у 2005-2010 роках Віктора Ющенка.

Довідково. Всеукраїнський проект «Берегиня України» започатковано за підтримки та участі Адміністрації Президента України, Верховної Ради, Кабінету Міністрів, обласних та районних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, всеукраїнських і міжнародних громадських об’єднань з метою гідного представлення та об’єднання українських жінок, які присвятили своє життя боротьбі за кращу долю України, відродженню, звеличенню нашої рідної Батьківщини добрими справами.

Наукові відкриття починаються із лабораторних досліджень

Викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання Олександр Мельник та Сергій Галушко здійснили аналіз існуючих методик нейтралізації ртуті та її небезпечних парів. На основі аналізу, у лабораторних умовах провели хімічний експеримент з утворення сполук з якими ртуть утворює амальгами, застосували способи розчинення ртуті у кислотах та інші способи нейтралізації (демеркурізації) ртуті та її шкідливих парів, від найбільш простіших і не дорогих, до більш складніших та матеріально затратних.

Отримані очікувані результати дослідження знайшли відображення у науковій публікації, поданій до друку у науковометричну базу Scopus.

Бажаємо науковцям подальших експериментальних результативних досліджень.

Вітаємо з успішним захистом докторської дисертації!!! Бажаємо подальших успіхів!!!