Архив рубрики «Без рубрики»

Засідання кафедри

Посилання для входу

Інструкції та рекомендації що до проведення захисту кваліфікаційних робіт та складання випускної атестації здобувачів вищої освіти

Пам’яті Великого Кобзаря

Викладачі, співробітники, студенти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини вшанували пророка українського народу, генія, мислителя, поета, художника, громадського та політичного діяча – Тараса Григоровича Шевченка.

Кожен українець пам’ятає його вірші, в кожному живе його дух, і кожен бачить у ньому щось своє. Тому ми й гуртуємося навколо постаті цієї людини, що й робить нас власне нацією. В історії нашої країни він назавжди залишиться співцем національної ідеї, улюбленим поетом усіх поколінь та часів.

Вітання із нагоди 8 Березня!

5 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня – свята ніжності, тепла, жіночності на природничо-географічному факультеті відбувся святковий концерт.

Багато щирих, теплих побажань прозвучало на адресу прекрасного жіноцтва від декана факультету Валерія Миколайко.

У цей світлий весняний день бажаємо Вам краси і довголіття, щастя і добра, радісних днів та вічної молодості в душі. Залишайтеся завжди чарівними, люблячими і коханими, в усьому будьте надійною опорою своїм рідним. Хай Вас ніколи не оминає турбота чоловіків, а прекрасні почуття дарують натхнення для нових творчих успіхів і життєвих перемог.

Інтеграція природничих дисциплін в НУШ

28 лютого на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання проведено науково-практичний семінар «Інтеграція природничих дисциплін в Новій українській школі». Організатори семінару: кандидат педагогічних наук Віталій Гончарук та викладач-стажист Олена Кочубей.

Метою заходу було представлення сучасних методів та інноваційних знахідок щодо впровадження нових підходів у викладанні природничих дисциплін в Новій українській школі.
До семінару долучились викладачі, учителі загальноосвітніх шкіл Черкаської, Київської, Вінницької та Кіровоградської областей і студенти.

Під час семінару було обговорено такі питання, як особливості викладання екологічних дисциплін, хімії, географії, біології в закладах освіти; професійна підготовка науково-педагогічних кадрів для викладання природничих дисциплін у НУШ. З цікавою темою виступила вчитель-методист з Вишнопільської ЗОШ І-ІІІ ступенів Віра Дубик на тему: «Інноваційні підходи до викладання природничих дисциплін у НУШ». У межах семінару Оленою Кочубей було проведено тренінг «Професійна компетентність педагога».

На завершення семінару було визначено перспективи подальшої співпраці в цьому напрямку між університетом та закладами загальної середньої освіти. За участь у семінарі кожен учасник отримав сертифікат та програму.

Науково-дослідній лабораторії «Екологія і освіта» – 28 років

Сьогодні виповнюється 28 років одному із найактивніших підрозділів УДПУ імені Павла Тичини ‒ науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта», завідувачем якої є професор Світлана Совгіра (ініціатор лабораторії Ганна Гончаренко).
Упродовж усіх років співробітники лабораторії «Екологія і освіта» успішно проводять наукові дослідження, організовують експедиції з вивчення біорізноманіття в умовах антропогенної трансформації Центрального Побужжя. Зібрані матеріали знаходять місце в щорічному збірнику наукових праць «Наукові записки екологічної лабораторії УДПУ», в монографіях, посібниках.

Про результативність діяльності лабораторії засвідчують неодноразові перемоги її вихованців на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, Всеукраїнських тижнях юних раціоналізаторів та винахідників України, Всеукраїнських конкурсах «До чистих джерел», обласних і Всеукраїнських конкурсах наукових робіт МАН.Досвід природоохоронної роботи екологічної лабораторії висвітлюється в періодичних виданнях, радіо та телебаченні. Багато зусиль приділяється зміцненню матеріально-технічної бази підрозділу.
Результатом діяльності співробітників науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» тільки за 2019 рік є проведення:
– 16 еколого-природоохоронних акцій: виставку креативних новорічних ялинок з подальшим даруванням дітям тих виробів, які відібрані на виставці; акції зі збереження водних об’єктів у регіоні; Міжнародну акцію «Година Землі», природоохоронні акції «Посади дерево миру»; Всеукраїнську акцію «За чисте довкілля», упорядкування «Алеї бузків» на агростанції університету та інші заходи відповідно до Міжнародних та Всеукраїнських екологічних дат.

– Всеукраїнської конференції та більш ніж 15 семінарів і круглих столів, зокрема: конференції «Інтеграція фундаментальних та прикладних досліджень в географічній, екологічній та хімічній освіті», круглого столу «Хіміко-екологічні методи дослідження в медичній біології», семінар-реквієму «Чорнобиль – минуле, теперішнє і майбутнє», тренінгу «Хімічна та екологічна безпека» тощо;
– трьох експедицій, за результатами яких досліджено біорізноманіття та ландшафтне різноманіття Південно-Бузького екокоридору та отримано рішення на створення гідрологічного заказника «Каскад джерел»;
– активну діяльність в рамках співпраці із «Інститутом агроекології і природокористування», «Хмельницьким обласним Інститутом післядипломної педагогічної освіти» та закладами освіти. Як результат: упорядкування шкільного саду (ЗШ №8 Умань), облаштування природного місцевого джерела (с. Бузівка), упорядкування природних джерел, оновлення шкільного саду (с. Степашки), консультативна допомога в оновлені території шкільного лісництва (с. Сумівка), участь у створенні алеї рослин родини лілійних (с. Роги та с. Тальянки).


За результатами діяльності лабораторії вдалося: упровадити технологію виявлення потенційних заповідних об’єктів: пошук потенційних заповідних об’єктів у регіональних екокоридорах басейну Південного Бугу, застосувати авторську методику створення нових заповідних об’єктів відповідно до регіональної специфіки, обґрунтувати шляхи мінімізації геоекосередовищних загроз на долинно-річкові ландшафти Південно-Бузького екокоридору, реалізувати організаційні засади залучення молоді до пошуку потенційних заповідних об’єктів.


Отож, чергова річниця науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» – це нова нагода розповісти про її здобутки та привітати натхненних, патріотично налаштованих природолюбів із досягненнями і побажати подальших успіхів.