Архив рубрики «Без рубрики»

Виховна година «Залишаємося гідними своїх героїв»

В Україні 20 лютого вшановують пам’ять Героїв Небесної Сотні. Саме в ці дні, 10 років тому, під час Революції гідності, протистояння між українським народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку.

З метою гідного відзначення 10-ї річниці пам’яті Героїв Небесної Сотні для здобувачів вищої освіти ОП Середня освіта (Хімія) куратором 13 академічної групи Вікторією Давискибою та куратором 23 академічної групи Наталією Недайборщ на кафедрі хімії та екології було проведено виховну годину під лозунгом «Залишаємося гідними своїх героїв». Виховна година у здобувачів розкриває суть подвигу Небесної Сотні, вшанування героїзму українських захисників і тих, які полягли, і тих, які сьогодні зі зброєю в руках захищають суверенітет України, формує розуміння єдності й цілісності України, як вільної, незалежної, демократичної та заможної держави; сприяє формуванню історичної пам’яті; виховує почуття патріотизму та усвідомлення національності, розвиває бажання стати гідними громадянами України. До заходу також долучились викладачі цієї ж кафедри Тамара Зеленко та Мирослава Сорока.

Після проведення виховної години всі учасники долучились до меморіального віче «Заряджені гідністю та жагою свободи», що відбулось в місті о 10:00 біля пам’ятного ознакування Героям Небесної Сотні, що на розі вул. Незалежності – Гайдамацька. Адже ця дата стала для нас символом незламної волі українського народу, його готовності боротися за свої права та гідність.

Ми вшановуємо пам’ять Героям, які до останнього вдиху боролися за майбутнє держави, були різні за віком, національністю, освітою, статтю, релігійними та політичними поглядами. Серед них були люди різних поколінь: від 82-річного Івана Наконечного до 17-річного Назара Войтовича. Всіх їх об’єднувало спільне бажання – жити у демократичній європейській країні, бути господарями на рідній землі.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні не вмирає. Вона живе в серцях усіх українців, сприяючи громадській активності, консолідації суспільства та формуючи усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

Відкрита лекція з дисципліни «Збереження ландшафтного та біо-різноманіття»

20 лютого 2024 року на 2 парі для здобувачів 164о та 164п груп спеціальності 101 Екологія проведено відкриту лекцію з дисципліни «Збереження ландшафтного та біо- різноманіття» на тему: «Міжнародний досвід збереження біо- різноманіття» доцентом кафедри хімії та екології Наталією Душечкіною, яка має 10-річний стаж науково-педагогічної та 25-річної практичної роботи на посадах, дотичних до спеціальності здобувачів. Тому неоціненний досвід доцента передається молодим здобувачам освіти Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. Заняття проведено на високому науковому і методичному рівні та згідно навчально-методичних вимог. Теоретичний матеріал лекції доповнено цікавою презентацією та актуальними статистичними даними щодо сучасного стану біо- різноманіття в Україні та за її межами. Студенти задавали багато питань з проблематики лекції, дискутували про причини та наслідки змін довкілля та їх впливу на біо- різноманіття й отримали настанови для подальшого особистісного наукового розвитку з питань екології.

Участь екологів у практичній реалізації реформи управління відходами

9 лютото за ініціативи Асоціації PAEW відбувся Загальнонаціональний круглий стіл «РЕФОРМА УПРАВЛІННЯ ВІДХОДАМИ: як зупинити велику імітацію чи «млинець нанівець»?». У заході взяли участь народні депутати України, представники Міндовкілля, Мінекономіки, ДРС, НАБУ, СЕП, ДЕІ, субʼєкти-утворювачі відходів, субʼєкти-ліцензіати, екологи, представники громад, науковці, представники ЗМІ. Від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини у заході взяли участь професор Світлана Совгіра, доцент Наталія Душечкіна.

На засіданні круглого столу висвітлювалися нагальні питання, зокрема те, що в час війни Україна отримала замість євроінтеграційної реформи нові ризики поглиблення кризи відходів, забруднення лісосмуг тонами особливо небезпечних речовин, погіршення епідеміологічної ситуації та порушення прав українців і субʼєктів господарювання Міндовкіллям. За даними проєкту Ареna-2, у 2022 році в Україні утворилось близько 498 тисяч тон небезпечних відходів, що складає орієнтовно 12,2 кг на кожного українця. В середньому 1300 тон щодня. Отже понад 30 тис тон приблизно з 9 січня 2024 року вже десь осідає.

Відтак, Ми є свідками практичної реалізації реформи управління відходами. Вочевидь – це одна з найскладніших довкіллєвих реформ!

Мотивована зустріч-звіт високого рівня лідерів та проєкти, що змінюють Україну під час війни «Зелена трансформація: réunion»

18 січня за організації Асоціації PAEW відбулася мотивована зустріч-звіт високого рівня лідерів та проєкти, що змінюють Україну під час війни. Викладачі-екологи факультету природничої освіти та природокористування (професор Світлана Совгіра, доцент Наталія Душечкіна, доцент Роман Подзерей) взяли участь у заході.

Засновниця проекту «Екотрансформація», президентка Асоціації Professional Association Of Environmentalists Of The World Людмила Циганок зазначила, що «під час війни в Україні лідерство проявилось у всіх складових сучасного терміну ESG — стейкхолдерам довелось оцінити, як бізнес працює з ризиками та можливостями, пов’язаними з екологічними, соціальними та управлінськими критеріями, а громадам зрозуміти, що без бізнесу нам не вистояти, адже війни виграють економіки у всі часи».

У ході зустрічі наведені світові та українські успішні приклади взаємодії, що не словом, а ділом змінюють громади, регіони, державу. Зокрема, виступили Леонора Гевесслер, федеральний міністр, Федерального міністерства Австрії з Кліматичних дій, навколишнього середовища, енергетики, мобільності, інновацій та технологій, Крістіна Гаверкамп, керуючий директор Deutsche Energie-Agentur (DENA), посли Австрії, Нідерландів та Бельгії, представники дипломатичних відомств країн ЄС, а також команди стійких лідерів НЕК Укренерго, Інтерпайп, МХП та багато інших генеральних директорів та лідерів підприємств, академічної спільноти. Кількість учасників була понад 450 осіб.

Залучення викладачів факультету до Громадської організації Української екологічної асоціації «Зелений світ»

17 січня на базі науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» відбулося вручення посвідчень членам відокремленого підрозділу Української екологічної асоціації «Зелений світ» Уманської міської філії. Вручення проводив голова Уманської міської філії «ЗС» Олександр Балабак. До складу асоціації від факультету природничої освіти та природокористування увійшли більше 25 осіб. Представником інтересів членів громадської організації від Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини обрано старшого викладача кафедри хімії та екології Віталія Гончарука.

Під час заходу учасники ознайомилися із статутом організації, перспективами її подальшої діяльності та намітили спільні дії у збереженні навколишнього природного середовища.