Участь екологів у марафоні «Європейські зелені виміри» у рамках Проєкту ЄС Еразмус+ Жана Моне

15 січня стартував ІІ раунд Зеленого марафону з Міждисциплінарних студій «Європейські зелені виміри». Участь у заході взяли представники рівних освітніх закладів, в тому числі й Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини. До марафону долучилися екологи університету (професор Світлана Совгіра, доцент Наталія Душечкіна, доцент Роман Подзерей, викладач Святослав Мандебура та здобувачі першого бакалаврського та другого магістерського рівнів).

Стартова зустріч відбулася в онлайн форматі на тему «Природні ресурси, якість довкілля та зміна клімату». Спікер зустрічі, професор Олена Мітрясова окреслила основні екологічні ризики, які визначають сталий розвиток планети. Показала, що такими межами ризику є зміна клімату, скорочення біорізноманіття, збільшення споживання поживних речовин, забруднення антропогенними речовинами, зменшення озонового шару, закиснення Світового океану, зменшення запасів прісної води; зниження площ лісових покривів тощо. Визначено конструктивні трансформації, які можуть стати «дорожньою картою» на шляху виходу людського суспільства з глобальної екологічної кризи.