Презентація колективної монографії на факультеті

27 жовтня відбулась урочиста презентація наукового видання викладачів кафедри хімії, екології та методики їх навчання. Це колективна монографія «Екологічний моніторинг біорізноманіття та якості водних ресурсів центральної частини Південного Бугу», у якій подано характеристику досліджень науковців кафедри за 2017-2021 роки за результатами наукової кафедральної теми «Дослідження біологічного, ландшафтного різноманіття та вивчення і покращення екологічного стану водних ресурсів Центрального Побужжя».

Авторами колективної монографії здійснено певний внесок у дослідження біологічного різноманіття та якості водних ресурсів центральної частини Південного Бугу. У розділі 1 досліджено екологічний стан басейнів малих річок Центрального Побужжя та їх біорізноманіття (Світлана Совгіра), розділі 2 – водно-болотних ландшафтів Центрального Побужжя (Наталія Душечкіна, Тетяна Новікова), розділі 3 здійснено мультиспектральний екологічний моніторинг параметрів пігменту фітопланктону у водному середовищі (Святослав Мандебура), розділі 4 – вимірювання фізико-хімічних властивостей водних розчинів методом віскозиметрії (Сергій Галушко), розділі 5 розкрито методику визначення якості води (Вікторія Давискиба), розділі 6 проведено визначення вмісту важких металів у водних об’єктах території залізничного полотна середньої частини Південно-Бузького екологічного коридору (Світлана Совгіра), розділі 7 – джерел хімічного забруднення водних ресурсів центральної частини Південно-Бузького екологічного коридору (Наталія Горбатюк).

Примітним моментом презентації була присутність рецензента монографії, професора Валерія Миколайка.

Зі матеріалами монографії можна ознайомитися на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання (ауд. 328а), в екологічній лабораторії (ауд. 211) та у науковій бібліотеці університету.