Стандритчук Орест Зіновійович
кандидат хімічних наук, старший викладач кафедри хімії та екології
Навчальний корпус № 1, 303 ауд.
E-mail: ozrest2@gmail.com
E-mail: ozrest@ukr.net
У 1977 році закінчив хімічний факультет Київського державного університету імені Т.Г. Шевченка за спеціальністю: «Хімія» з кваліфікацією «Хімія і аналіз рідкісних елементів». Після закінчення навчання направлений в науково дослідний Інститут колоїдної хімії та хімії води імені А.В. Думанського Академії Наук УРСР на посаду інженера дослідника з рекомендацією вступу до аспірантури. В 1990 р. успішно закінчив аспірантуру і 11 жовтня цього ж року захистив кандидатську дисертацію на тему: «Физико-химия и технология получения реактивной сульфаминовой кислоты» за спеціальністю 05.17.01 – технологія неорганічних речовини. Рішенням ВАК при Раді Міністрів СРСР 27 березня 1991 р. присвоєний науковий ступінь кандидата хімічних наук.
З 1990 до 2010 р. р. працював на посадах наукового та старшого наукового співробітника в Інституті колоїдної хімії та хімії води АН України та в Національному університет біоресурсів і природокористування України. Науково-дослідницьку роботу з 1996 до 2021 р. р. продуктивне поєднував з адміністративною працюючи почергово за сумісництвом та на постійній основі керівником представницьких офісів спільних українсько-турецьких компаній: «BIMEX» і «OLVIA DETA» — виробництво пральних порошків, мила та засобів гігієни; «INTERCORN» — переробка кукурудзи на фруктозу; «MIROHLAST» та «AXOR» — виробництво ПВХ профілю та металевої фурнітури для виробництва вікон, дверей та інших монтажних конструкцій. Є автором та співавтором більше ста наукових праць в тому числі 25 авторських свідоцтва та патентів.
З жовтня 2022 року працюю на посаді старшого викладача кафедри хімії, екології та методики їх навчання в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини.
Наукові інтереси: взаємозв’язок та єдність параметрів маси простору та часу в світобудові на атомному та космологічному рівнях; світоглядні аспекти хімічних законів на стику наук; розробка концепцій створення екологічно ощадливих технологій очистки та переробки промислових і природних мінералізованих вод; проблеми очистки вод від радіоактивних забруднень; інновації в підготовці майбутніх учителів хімії та проблематика розвитку методики навчання хімії в сучасній Україні.
Викладає дисципліни: «Неорганічна хімія», «Органічна хімія», «Неорганічний синтез».
- Максин В.І., Стандритчук О.З. Метрологічні аспекти в закономірностях розпаду радіоізотопів хімічних елементів. // Збірник тез доповідей Київської конференції з аналітичної хімії. Сучасні тенденції 2016 – Наукове видання КНУ. – Київ. «СПД Попов Д.П.» – 2016. – С.64-65.
- Максин В.І., Стандритчук О.З. Метрологічні аспекти в закономірностях розпаду радіоізотопів хімічних елементів. //Біоресурси і природо користування. — 2017. — Том 9, № 3-4 — С. 20 -26.
- Стандритчук О.З., Максин В.І. Закономірності розподілу за температурами плавлення і кипіння простих речовин та хімічних сполук і їх зв’язок з іншими фізико-хімічними параметрами. // Вісник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка: Хімія — 2018. -1(55) — С. 9 -15.
- Максин В.І., Стандритчук О.З., Литовченко О.В. Фізико-хімічні особливості сульфаматів ванадію, мангану, хрому та інших металів. // Біоресурси і природо користування. — 2019. — Том 11, № 5-6 — С. 119 -130.
- Максин В.І., Стандритчук О.З. До питання створення екологічно сприятливих технологій Розробка та реалізація регіональних Програм поводження з відходами: проблемні питання та кращі практики // Збірка матеріалів Національного форуму “Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології” (м. Івано-Франківськ, 8-10 жовтня 2020 р.) – Київ.: Центр екологічної освіти та інформації, 2020 –С 232-234 (407 с).
- Максин В.І., Стандритчук О.З. До питання очищення забруднених радіо-нуклідами природних стічних вод після Чорнобильської аварії. Науковці НУБІП у вивченні та мінімізації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС: Монографія ISBN 978-966-289-562-2. / Заг. ред. проф. І.М. Гудкова і проф. В.О. Кашпарова. – Херсон: ОЛДІ-ПЛЮС, 2021. (208 с.) – Глава 6. – С.105-114.
- Стандритчук О.З., Максин В.І. Уточнені значення числа Авогадро та величини молярного об’єму. // Збірка тез доповідей Київської конференції з аналітичної хімії. Сучасні тенденції 2022. Наукове видання КНУ. – SBN 978-966-999-298-7. – К.: Iнтерсервіс. – 2022. – (С.134-135) – 140 с.