Не рубай ялинку – подаруй дитині свято!

У сучасних умовах екологічного дисбалансу важко поєднати традиційне святкування Нового року та максимально зберегти стабільність навколишнього природного середовища. А ще важче пояснити малій дитині, що використання живої ялинки на святі – це тимчасове задоволення. У зв’язку з цим перед новорічними святами на кафедрі хімії, екології та методики їх навчання була організована акція «Не рубай ялинку – подаруй дитині свято!

1

Екологічний захід спрямований на донесення до громадськості ідеї про те, що новорічне оформлення будівель може бути хорошим і стильним навіть без використання живих ялинок. Тому це виставка альтернативних ялинок з чого завгодно, тільки не з живих дерев, – розповідає професор С.В. Совгіра.
2

Для участі в акції були запрошені учні 2-Г класу Уманської ЗОШ І–ІІІ ступенів №14 під керівництвом С.М. Єлістратової. Маленькі школярики були в захоплені від побаченого. Вони дізналися про те, що живі ялинки мають рости в лісах, а не вирубуватися заради кількох новорічних днів. Зате, композиції з різних матеріалів: гілок, дощок, текстилю, старих речей, предметів побуту і несподіваних матеріалів – можуть стати відмінною основою для альтернативної ялинки. Приємно, що наука «не пішла до лісу». Одразу ж після повернення до школи учні усім класом взялися робити свою альтенативну ялинку.

3

То ж давайте разом берегти природу, виховуючи наших дітей і естетами, і природолюбами!!!

 

 

 

Міжрегіональний семінар вчителів основ здоров’я

         25 листопада 2014 року на базі Сумівської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся міжрегіональний семінар вчителів основ здоров’я на тему «Екологічні чинники та їх вплив на здоров’я людини».

       У роботі семінару взяли участь співробітники кафедри хімії, екології та методики їх навчання – професор Совгіра С.В., доцент Гончаренко Г.Є., викладачі Подзерей Р.В., Підан Л.Ф., працівники методичного кабінету м.Бершадь, вчителі основ здоров’я загальноосвітніх шкіл.

        Мета заходу –  вивчення екологічних чинників та їх вплив на здоров’я людини.

       Під час семінару розглянуто ряд актуальних питань: вплив сезонних змін атмосферного повітря на здоров’я людини (Совгіра С.В.), екологічні чинники навколишнього середовища (Гончаренко Г.Є.), здоров’я людини та фактори, які на нього впливають  (Бойко Ю.С.), екологічна безпека продуктів харчування   (Подзерей Р. В.), якість води та продуктів харчування (Підан Л.Ф.).

DSC03085

Викладач Підан Л.Ф. проводить демонстрацію досліду по визначенню якісних показників води

DSC03091

Викладач кафедри валеології Бойко Ю.С. під час доповіді

DSC03096

Виступ доцента Гончаренко Г.Є.

DSC03100

      На заході було проведено урок з основ здоров’я у 8 класі на тему «Основи безпечного харчування» (вчитель Баюра Т.І.).

      На завершення підписали угоду про співпрацю, провели профорієнтаційну роботу та впровадили держбюджетну тему в навчальний процес Сумівської школи.