Участь студентів у Всеукраїнській олімпіаді з хімії

З 10 по 13 квітня згідно наказу Міністерства освіти і науки України №1313 від 28.11.2018 р. «Про проведення студентської олімпіади у 2018/2019 навчальному році» проведено ІІ етап Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Хімія» серед студентів класичних та педагогічних університетів на базі Львівського національного університету імені Івана Франка.

 

омрпмрпмр-min

 

До участі в олімпіаді долучилось 21 заклад вищої освіти України, які представляли 52 учасники. Учасниками від Уманського державного педагогічного університету були студентка І курсу Кравченко Наталія та студентка ІУ курсу Бузань Лілія.

 

2

 

Згідно програми проведення ІІ етапу олімпіади було передбачено перевірку знань студентів у 2 тури:

І тур — теоретичний, на якому проводилась оцінка рівня теоретичних знань з хімії (тестування за фундаментальними та фаховими навчальними дисциплінами галузевого стандарту вищої освіти України).

ІІ тур — практичний, під час якого студенти мали змогу продемонструвати вміння застосовувати свої знання та навички з хімії на практиці (розв’язаування задач з неорганічної, органічної, аналітичної, фізичної та колоїдної хімії).

 

3

 

Наші студенти-хіміки увійшли у 10 кращих та отримали дипломи учасників. Вітаємо!

 

Учнівська олімпіада з хімії

За організації кафедри хімії, екології та методики їх навчання Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини відбулася учнівська олімпіада з хімії на основі повної загальної середньої освіти з метою професійної орієнтації вступників.
Олімпіада з хімії проходила у два тури: перший (дистанційний) тур проходив із 7 березня по 6 квітня, другий (очний: теоретичний та експериментальний) тривав 12 квітня 2019 р.
кафедра 5
Фото 7
До складу журі олімпіади увійшли провідні фахівці кафедри професор Світлана Совгіра, доцент Вікторія Валюк, доцент Наталія Горбатюк і викладач Вікторія Давискиба.
Юні знавці хімії продемонстрували теоретичні знання з різних розділів хімії, володіння технікою і методикою хімічного експерименту, виконували тестові завдання, вирішували складні задачі.


У ході практичного туру школярі отримали перший досвід роботи в хімічних лабораторіях. Це, передусім, допомогло їм закріпити свої теоретичні знання, набути відповідних умінь та визначитися із майбутньою професією. Хімічна олімпіада ‒ це джерело незабутніх вражень, можливість показати свої знання і вміння, кмітливість і винахідливість.

Упорядкування екологами території агробіостанції

10 квітня до Всеукраїнського Дня екологічних знань студентами природничо-географічного факультету та викладачами кафедри хімії, екології та методики їх навчання (Оленою Задорожною, Віталієм Гончаруком, Романом Подзереєм) упорядковано території: «Алею бузків» та ділянку «Пряно-ароматичних культур».
Під час заходу здійснено весняне омолодження кущів бузку, підрізку рослинних залишків пряно-ароматичних культур та висівання чорнобривців.
viber image 2019-04-11 , 09.01.00 (2)
viber image 2019-04-11 , 08.24.16
viber image 2019-04-11 , 08.24.52

Проведена робота сприятиме формуванню екологічних знань студентів, що є ключовим етапом їх професійної підготовки.

/ / Новини
Спільна акція з упорядкування шкільного саду

На запрошення директора загальної середньої школи І-Ш ступенів №8 м. Умані Геннадія Шелепка, організовано акцію упорядкування шкільного саду. У акції взяли участь студенти та викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання.
Директор школи під час організаційного моменту спрямував учасників акції на необхідність збереження навколишнього середовища. У процесі заходу викладачі та студенти ознайомили учнів з методикою обрізання саду та облагороджування території.
IMG_0559
IMG_0584
IMG_0605

Університет традиційно долучився до Години Землі

Протягом 7 років університет вимикає світло на Годину Землі, ініціатором якого є науково-дослідна лабораторія «Екологія і освіта». Натхнення однієї години, що є символом природоохоронного руху по всьому світу, продовжує закликати встановити власний Connect2Earth («Злови зв’язок з Землею») та підкреслює, що люди почали втрачати зв’язок з планетою, який нам так потрібно відновити. Природа дає нам не тільки естетичну насолоду, але й послуги та багатства, без яких неможливо уявити наше життя — чисту воду та повітря, регуляцію клімату, їжу, ресурси та багато іншого.
Цього року хвиля Години Землі прокотиться світом 30 березня.
_DSC0773
_DSC0789

1В університеті на підтримку Години Землі у темряву поринула будівля корпусу №2.
На підтримку кампанії до заходу долучилися представники природничо-географічного, технолого-педагогічного, історичного факультетів, факультету мистецтв та початкової освіти, Інституту економіки і бізнес-освіти, учні та учителі ЗОШ №3 м. Умань.
Під час акції відбувся невеликий концерт та флешмоб «Година Землі 2019» від студентів-екологів. У цей період завдячуючи професору Ігорю Ткаченку учасники заходу змогли спостерігати у телескоп зіркове небо та найяскравіші планети.

Вихованці комунального закладу «Центр науково технічної творчості дітей та учнівської молоді Тальнівської районної ради Черкаської області» за ініціативою Віталія Гончарука, вперше долучилися до участі у щорічній міжнародній акції «Година Землі».

Учні із задоволенням і цікавістю взяли участь у акції, підготували цікаві фото звіти. Найбільш оригінальним був фотозвіт вихованців гуртка «Фотонатуралісти», який працює на базі Майданецької ЗОШ І-ІІІ ступенів (керівник гуртка Янкова Т.М.).

55450493_2027070737391869_4815018531953311744_n (1)

55622744_2027070114058598_7317156475900526592_n (2)

22 березня відбувся екологічний захід до Всесвітнього Дня водних ресурсів

У всьому світі відзначається День водних ресурсів з метою забезпечення раціонального використання водних ресурсів.
Викладачами кафедри хімії, екології та методики їх навчання к. п. н. старшим викладачем Душечкіною Н. Ю. та викладачем Подзереєм Р. В. організовано і проведено разом із вчителями хімії та біології (Костан О.А., Руденко О.М.) та учнями 5 класу Бузівського закладу загальної середньої освіти 1-3 ступенів облаштування природного місцевого джерела.

32

44

Збереження і захист водних об’єктів та їх раціональне використання – одна з найважливіших проблем, яка потребує невідкладного вирішення. Так, серед головних напрямів роботи з охорони водних ресурсів можна виділити впровадження нових технологічних процесів, перехід на замкнуті цикли водопостачання, за яких очищені стічні води не скидаються, а повторно використовуються в процесах виробництва.
Раціональне використання і охорона водних ресурсів – ключ до вирішення «водної» проблеми як на рівні України, так і на світовому рівні.
Збереження водних ресурсів є важливою проблемою сучасності, тому закликаємо усіх мешканців Уманщини до раціонального їх використання, охороняти водні ресурси від забруднення та засмічення.

/ / Новини