Актуальність змішаної освіти на спеціальності 101 Екологія

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні, спричиненої поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), та відповідно до наказу Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини № 1434о/д від 13.11.2020 організація освітнього процесу відбувається у змішаному режимі. Викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання спеціальності 101 Екологія заняття проводять в режимі відеоконференцій на платформі Google Meet. Завдяки такій формі навчання, здобувачі вищої освіти, особливо першокурсники, краще сприймають інформаційний матеріал з фахових дисциплін. Зокрема, такі заняття проводяться доцентами Олександром Мельником з дисципліни «Екологічна безпека», Наталією Душечкіною «Моніторинг довкілля», Володимиром Вітенко «Агроекологія», Віталієм Гончаруком «Основи екології», викладачами Романом Подзереєм «Урбоекологія», Святославом Мандебурою «Природоохоронне законодавство та екологічне право»

Академічна доброчесність як елемент системи освіти

Викладачами кафедри хімії, екології та методики їх навчання  Наталією Горбатюк, Вікторією Давискибою, Наталією Душечкіною за участю здобувачів вищої освіти спеціальностей 014.06 Середня освіта. Хімія (18 листопада) та 101 Екологія (19 листопада) проведено семінар «Академічна доброчесність як елемент системи освіти» в режимі відеоконференції за допомогою платформи Google Meet (модератор ‒ завідувач кафедри Світлана Совгіра).

На семінарі обговорювались такі важливі питання, як: правила академічної доброчесності у УДПУ імені Павла Тичини, які висвітлені у відповідних Положеннях, розміщених на сайті Університету; основні поняття академічної доброчесності та їх тлумачення; основні правила цитування та посилання при написанні наукових текстів; основні практики реалізації академічної доброчесності у ЗВО Європи та світу.

Варто зазначити, що такі зустрічі є регулярними, оскільки сприяють популяризації академічної доброчесності та допомогають краще зрозуміти основи наукового письма, принципів пошуку інформації та дотримання доброчесності під час навчання в ЗВО.

Індивідуальні заняття з хімії у період карантину

Відповідно до наказу №1434 від 13.11.20 та укладеного графіку викладачами кафедри Наталією Горбатюк, Катериною Косар, Оленою Задорожною, Тамарою Зеленко проведено індивідуальні консультації та лабораторні роботи з дисциплін Органічна хімія, Основи медичної хімії, Аналітична хімія, Органічний синтез, Біохімія.

Проведено онлайн-консультації зі студентами, які не мали змогу отримати індивідуальні консультації з питань лабораторних робіт.

В рамках запобігання короновірусної хвороби COVID–19

У зв’язку з погіршенням епідеміологічної ситуації в Україні спричиненої поширенням короновірусної хвороби (Covid – 19) та заходами щодо запобігання розповсюдження цієї хвороби, 16 листопада 2020 року доцентом кафедри хімії, екології та методи їх навчання Галушком Сергієм Миколайовичем та викладачем цієї ж кафедри Косар Катериною Павлівною було синтезовано та передано в господарчу частину університету антисептик в об’ємі 5 літрів.

Відповідно до рецептури антисептиків для рук, рекомендованою Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я (ВООЗ), для приготування розчину було взято концентрований, хімічно чистий ізопропіловий спирт, пероксид водню та гліцерин.

Перевірена якість препарату відповідає запропонованим стандартам. Концентрація отриманого антисептику для рук становить 78%.

Екологічна лабораторія ‒ ініціатор запуску інтерактивної карти якості повітря в Умані

Відтепер в місті Умань в рамках проєкту міських досліджень ЛУН Місто Air (інтерактивна карта якості повітря в Україні) за ініціативи Уманського державного педагогічного університету працюватиме стаціонарний прилад для дослідження якості повітря. Прилад виготовлено на замовлення науково-дослідної лабораторії «Екологія і освіта» (завідувач лабораторії ‒ С.В. Совгіра) та встановлено в 211 аудиторії.

Дані сервісу доступні у вигляді веб-версії, проте інтерфейс адаптовано і для роботи з мобільними пристроями (https://misto.lun.ua/air). Карта дозволяє відстежувати покажчики в реальному часі. Станції ЛУН Місто Air вимірюють концентрацію шкідливих наддрібних часточок — PM 1, PM 2,5, PM 10. За даними американських та італійських вчених, висока концентрація цих часточок може погіршувати перебіг Covid-19. Також станції вимірюють температуру та вологість — це допомагає команді точніше визначати якість повітря.

Оголошення!

Шановні здобувачі вищої освіти та викладачі кафедри хімії, екології та методики їх навчання! Попередній захист кваліфікаційних робіт ОС «Магістр» відбудеться 17.11.2020 о 13.00 у форматі відеоконференції на основі платформи Google Meet.


https://meet.google.com/wjw-yqrh-rwp


Завідувач кафедри хімії, екології та методики їх навчання.

Наукова екологічна експедиція в НПП «Кармелюкове Поділля»

22 жовтня відбулася наукова екологічна експедиція в Національний природний парк «Кармелюкове Поділля» (Вінницька область, Чечельницький район) організована викладачами кафедри хімії, екології та методики їх навчання в межах кафедральної теми «Дослідження біологічного, ландшафтного різноманіття та вивчення і покращення екологічного стану водних ресурсів Центрального Побужжя» й викладачами кафедри біології та методики її навчання за участі декана факультету Валерія Миколайка. Керівник експедиції – професор Світлана Совгіра.Участь у експедиції від НПП взяли: начальник науково-дослідного відділу Василь Любченко, науковий співробітник Ніна Шпак та інші працівники парку.Парк створений у 2009 році, включає 5 природоохоронних науково-дослідних відділень (Любомирське, Бритавське, Лузьке, Дохнянське, Червоно-Гребельське) площею 20,230 тис. га.Дослідження проводилися в локаціях: урочище «Вишенька», рекреаційному пункті «Криниця Лотоцького», групі джерел «Берізки» (гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення) та «Три криниці» (гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення) в урочищі «Лісгора». Досліджувалися параметри стану водних природних джерел, ґрунту, здійснювалося вимірювання радіаційного фону цих територій.Завершальним етапом роботи було підписання договору про співпрацю між УДПУ імені Павла Тичини та НПП «Кармелюкове Поділля», залучення дирекції парку в якості стейкхолдерів для спеціальності «Екологія».


Участь екологів у відкритті музею учасників АТО

Нещодавно в місті відбулась значуща подія – відкриття музею, експозиція якого присвячена землякам – учасникам антитерористичної операції.

Музей «Уманчани – учасники антитерористичної операції на сході України» розташований в окремому приміщенні по вулиці Успенській. Специфікою новоствореного музею є його інтерактивність.

Примітним є участь науковців кафедри хімії, екології та методики їх навчання у відкритті значимого для міста музею. До відкриття музею долучилися студенти спеціальності «Екологія» нашого факультету.

У ході заходу відбулося ознайомлення з експозицією музею, дружня розмова про нагальні питання життєдіяльності учасників АТО.

Сподіваємося на подальшу співпрацю.

Козацькі забави

12 жовтня студенти природничо-географічного факультету брали участь у змаганнях «Козацькі забави» з нагоди Дня Захисника України.

Студентка І курсу ОП «Біологія та здоров’я людини» Козаченко Наталія зайняла І місце у фізичній вправі «Планка»

Студент ІІ курсу  ОП « Екологія» Рябий Максим зайняв І місце у вправі з гирею

Вітаємо наших переможців!

Екологи – найкращі у студентському спорті

До святкування Міжнародного Дня студентського спорту в Уманському державному педагогічному університеті імені Павла Тичини природничо-географічний факультет зайняв перше місце з перетягування канату. Студент-еколог Хан Микола зайняв перше місце у змаганнях з удару на влучність та отримав диплом, як кращий спортсмен природничо-географічного факультету за популяризацію та вагомий внесок у розвиток спорту в УДПУ.

ВІТАЄМО!!!